O kancelarii


Zaufanie gwarancją sukcesu

Kancelaria Radców Prawnych Licht & Przeworska doradza polskim i zagranicznym przedsiębiorcom w krajowych i międzynarodowych przedsięwzięciach gospodarczych, a także reprezentuje klientów indywidualnych. Działając nieprzerwanie od 1999 r. jako niezależna polska kancelaria, zdobyliśmy jedną z czołowych pozycji na regionalnym rynku usług prawnych. Aktualnie w naszych biurach pracuje ponad 20 prawników specjalizujących się we wszystkich dziedzinach prawa istotnych dla prowadzenia działalności gospodarczej. Nasi eksperci są gwarancją najwyższej jakości usług oraz indywidualnego podejścia do każdego zagadnienia, czego efektem jest zaufanie klientów korzystających z usług kancelarii. Nasza renoma zbudowana jest na satysfakcji z osiąganych przy naszym wsparciu celów biznesowych naszych klientów.

W celu zapewnienia kompleksowej i rzetelnej pomocy prawnej stale współpracujemy z doradcami podatkowymi, notariuszami, rzeczoznawcami (także biegłymi sądowymi), pracownikami naukowymi wyższych uczelni oraz kancelariami prawnymi na terenie Niemiec.

Świadczymy obsługę prawną także w języku angielskim.
Organizacje pozarządowe i prospołeczne:

Jesteśmy ekspertami:

  • Business Centre Club,
  • Business Club Szczecin,
  • Zachodniopomorskiego Związku Pracodawców,
  • Północnej Izby Gospodarczej.Działalność szkoleniowa:

Wysoka świadomość i kultura prawna jest jednym z najistotniejszych wyznaczników pozycji firm na rynku i ich dobrej kondycji biznesowej. Przybliżanie aspektów prawnych przez Kancelarię Radców Prawnych Licht & Przeworska nie ogranicza się jedynie do pracy w jej biurach. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, kancelaria - poszerzając zasięg swojej działalności - prowadzi różnorodne działania edukacyjne, w tym szkolenia w siedzibach kancelarii oraz klientów, a także liczne webinaria. Radcowie Prawni są prelegentami i ekspertami na szkoleniach organizowanych dla przedsiębiorców przez: BCC, BC Szczecin, Zachodniopomorski Związek Pracodawców oraz Północną Izbę Gospodarczą.

Radcowie Prawni naszej kancelarii stale zwiększają swoje kompetencje poprzez udział w szkoleniach z zakresu compliance, zarządzania ryzykami oraz europejskich standardów ESG, a także wdrażania polityki różnorodności i sprawozdawczości niefinansowej spółek giełdowych.
Pozycja na rynku usług prawnych:

Od kilkunastu lat jesteśmy jedną z największych kancelarii w regionie, zajmując trzecie/czwarte miejsce pośród największych kancelarii Pomorza Zachodniego, według rankingu Rzeczpospolitej.

Od lat czynnie wspieramy rozwój przedsiębiorców w regionie, czego wyrazem było wyróżnienie kancelarii złotą honorową odznaką Gryfa Zachodniopomorskiego za zasługi dla rozwoju regionu przyznawaną przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego.

Kancelaria Radców Prawnych Licht & Przeworska otrzymała również, wyróżnienie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, przyznawane przez Północna Izbę Gospodarczą w ramach konkursu "Plebiscyt Pracodawca Roku".
Działalność Pro Bono:

Od początku działalności Kancelaria Radców Prawnych Licht & Przeworska jest zaangażowana w liczne programy bezpłatnej pomocy przedsiębiorcom oraz osobom fizycznym. Od lat bierzemy udział we wspieraniu rozwoju przedsiębiorców w regionie, czego wyrazem było przyznanie kancelarii złotej honorowej odznaki Gryfa Zachodniopomorskiego za zasługi dla rozwoju regionu, przyznawanej przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego. Braliśmy także udział w akcji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców #RatujBiznes w celu wsparcia przedsiębiorców w czasach pandemii.

Ponadto cyklicznie bierzemy udział w inicjatywie Niebieski Parasol organizowanej przez Krajową Radę Radców Prawnych przy udziale Okręgowej Izby Radców Prawnych w Szczecinie.
Inwestycje zagraniczne:

Kancelaria Radców Prawnych Licht & Przeworska prowadzi kompleksowe doradztwo prawne oraz świadczy usługi due diligence dla klientów zagranicznych rozpoczynających działalność na polskim rynku. Zgrany i doświadczony zespół rozwiązuje problemy, wyjaśnia wszelkie niejasności wynikające z różnic jurysdykcyjnych między państwami oraz opiekuje się klientem już od etapu planowania wejścia zagranicznych inwestorów na polski rynek.

Doradzamy w zakresie wyboru formy prawnej, lokalizacji inwestycji, organizacji pracy i prowadzenia procesu inwestycyjnego oraz uczestniczymy w negocjacjach z kontrahentami.


informacje

jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 91 431 16 66

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

czy wiesz, że...

Kancelaria Radców Prawnych Licht & Przeworska s.c. działa na szczecińskim rynku od 1999 roku. Jest jedną z największych Kancelarii Pomorza Zachodniego.

Zespół Kancelarii tworzy 20 wysoko wykwalifikowanych radców prawnych i adwokatów. Głównym profilem Kancelarii jest świadczenie kompleksowej obsługi przedsiębiorców, w tym w języku angielskim.

Oferujemy usługi w systemie rozliczeń abonamentowych (stała obsługa prawna) lub godzinowych, jak również przyjmujemy pojedyncze zlecenia.

Nasza Kancelaria może pochwalić się licznymi prestiżowymi wyróżnieniami do których należą min; od 2005 trzecie/czwarte miejsce wśród największych kancelarii, w rankingu Kancelarii Prawniczych dziennika "Rzeczpospolita" Pomorza Zachodniego.